Mirë se vini te

bujtina mera logo white

USHQIMI MË I MIRË NË AMBIENTIN MË TË BUKUR

Shijoni së bashku me ne, një drekë relaksuese ose një darkë festive.

Zgjidhni mes ushqimeve bio, verërave më të mira dhe ëmbelsirave të veçanta.

HISTORIA JONË

Bujtina Mera  vendi që keni dashur gjithmonë, realizuar në detaje nga krijuesit e saj për të bërë të gjithë klientët të ndihen si në shtëpi me ushqimet më të mira të cilat krijohen me shumë dashuri nga stafi ynë! Familja Mera kishte një ëndërr: Të sillte kulturën dhe ushqimin Dibran dhe ta ofronte atë në një ambient që të kujton shtëpinë, të mbush me nostalgji nga kohëra ku gjithçka dukej më e lehtë, dhe të ndihmon të krijosh kujtime të reja të bukura që  qëndrojnë gjatë! 

AMBIENT RELAKSUES
SHËRBIM I PËRKRYER
USHQIM MAGJIK
GJITHÇKA QË JU DUHET

 Kërkesat e shumta na dhanë indicien e një suksesi që as ne vetë nuk e kishim ëndërruar! Të gjithë ata që vinë tek Bujtina Mera shndërrohen në miq të vërtetë që prej prezantimit të parë! Miq që qëndrojnë gjatë në kohë, ndajnë çdo gëzim dhe shtojnë gëzim sa herë që vinë! 

PSE TEK BUJTINA MERA ?

Bujtina Mera 1 vendi që keni dashur gjithmonë realizuar në detaje nga krijuesit e saj për të bërë të gjithë klientët e saj të ndihen si në shtëpi me ushqimet më të mira të cilat krijohen me shumë dashuri nga stafi jonë! Familja Mera kishte një ëndërr! Të sillte kulturën dhe ushqimin Dibran dhe ta ofronte atë në një ambient që të kujton shtëpinë, të mbush me nostalgji nga kohëra ku gjithçka dukej më e lehtë, dhe të ndihmon të krijosh kujtime të reja të bukura e qëndojnë gjatë! Të gjithë ata që vinë tek Bujtina Mera shndërrohen në miq të vërtetë që prej prezantimit të parë! Miq që qëndrojnë gjatë në kohë, ndajnë çdo gëzim dhe shtojnë gëzim sa herë që vinë!

Historia jonë

BUJTINA MERA 2 u krijua për të hapur më shumë vend! Kërkesat e shumta na dhanë indicien e një suksesi që as ne vetë nuk e kishim ëndërruar! Për të gjithë ata që na suportuan që në fillim! Për të gjithë ata që kërkojnë më shumë hapësirë! Për të gjitha ata që na zgjedhin ne edhe kur nuk kemi vend! Vetëm 20 m më poshtë Bujtina Mera 1!

ORGANIZIME MAGJIKE PËR GËZIME TUAJA

Restoranti ynë është një bashkim i ushqimit të mirë, detajeve festive mbreslënëse dhe shërbimit fantastik dhe super cilësor! Mos e humbni mundësinë të gëzoni veten apo të dashurit tuaj. Stafi ynë kujdeset për gjithçka! Ju duhet vetëm të vini!

SI TA NJOHIM VERËN E MIRË?

Nëse dëshironi të kaloni një natë të këndshme me miqtë duke pirë verë keni gjetur vendin e duhur! Na telefononi dhe ne do t’iu organizojmë një natë testimi vere me somelier profesional!

Mësoni si të gatuani

Nëse edhe ju jeni kurioz se si shefi ynë i bën gjërat aq të shijshme ne jemi gati t’jua mësojmë! Mjafton të rezervoni dhe ne do t’ju përgatisim diçka speciale!

FESTONI DITËLINDJET TUAJA

Ne jemi super gati për ju! A e dini përse? Sepse ne i dashurojmë ditëlindjet! Dhe i organizojmë në mënyrë perfekte! Hajdeni provojeni!

EVENTE PËR JU

Çdo ditë ne mundohemi ta bëjmë magjike! Kjo arrihet vetëm nëse ke dedikim dhe pasion të veçantë për detajet! Stafi ynë për të gjitha datat e veçanta ka një plan të mirëmenduar, ajo që ju mbetet juve është të zgjidhni cilën nga festat doni të bashkoheni me familjen tonë të madhe! Shihni më poshtë dhe rezervoni vendin tuaj!

Nata e shijimit të verës

FESTONI DITËLINDJET

14 Mars - Dita e verës

EVENTI I RRADHËS ËSHTË…
Akoma nuk keni rezervuar tek ky event!
Shpejtoni vendet janë të kufizuara!

Dita e Verës është një festë me origjinë të lashtë. Festimi kryhet në nderim të natyrës së bukur shqiptare dhe bimësisë që merr jetë në këtë datë. Shenja dalluese e këtij festimi është gatimi i ballokumeve. Më 13 mars njerëzit marrin një tufë të vogël bari të njomë bashkë me rrënjët dhe dheun, që ta kenë në mëngjesin e datës 14 mars në shtëpi. Bashkohuni me ne në këtë ditë dhe MAMI BESA do të na gatuajë ballokume tradiocionale për të gjithë!

Rezervoni tavolinën tuaj!

bujtina mera logo white

NËSE KENI PYETJE RRETH REZERVIMIT TUAJ APO KENI HARRUAR TË NA THONI DIÇKA MOS NGURONI TË NA TELEFONONI!